• Global scholars

• Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym programie edukacyjnym Global Scholars, stworzonym przez organizację Global Cities, Inc., która działa pod auspicjami Fundacji Bloomberg Philantropies z siedzibą w Nowym Jorku.

Projekt adresowany jest do uczniów w wieku 10-13 lat z różnych stron świata. W naszej szkole biorą w nim udział uczniowie klas siódmych dwujęzycznych z językiem angielskim.

Celem programu jest wspieranie globalnej świadomości, rozwijanie umiejętności technologicznych oraz komunikacja językowa.

Dzięki najnowszym technologiom oraz bezpiecznej platformie internetowej uczniowie wymieniają między sobą doświadczenia, opinie, poznają inne punkty widzenia oraz kultury poprzez blogi, czaty, dyskusje internetowe oraz filmiki video.

Tematem tegorocznej edycji Programu jest „Nature and our cities”. (Natura i nasze miasta)

W naszej grupie partnerskiej znajdują się szkoły ze Stanów Zjednoczonych (Buffalo, Jacksonville oraz Oakland), Hiszpanii (Madrytu, Lleida), Tajwanu (Taipei) oraz Indii (Bombaju).

Uczniowie będą zajmować się następującymi zagadnieniami:
          - wpływem środowiska naturalnego na nasze życie, zdrowie, kulturę i ekonomię - wpływem urbanizacji na środowisko naturalne
          - analizować związki pomiędzy rozwojem miast, zmianami klimatu a bioróżnorodością,
          - poszukiwać lokalnych rozwiązań dla problemów globalnych.

Program tegorocznej edycji