• Sówka Łamigłówka

• 15.01.2024 16:07
        • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Matematycznym „Sówka Łamigłówka”.

• Prawa dziecka widziane oczami uczniów SP369

• 08.11.2023 08:37

Szkoła Podstawowa nr 369 im. A.B. Dobrowolskiego

ul. S. Przybyszewskiego 45

Warszawa, dnia 06.11.2023r.

Regulamin Szkolnego Konkursu Plastycznego z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka pt. „Prawa dziecka widziane oczami uczniów SP369”.

1. Organizator Konkursu:

Organizatorami Konkursu są: Janusz Brodowski i Daria Malepszak nauczyciele w Szkole Podstawowej Nr 369 w Warszawie im. A.B. Dobrowolskiego.

II. Cele Konkursu:

1. Zapoznanie uczniów z prawami dziecka zwartymi w Konwencji o prawach dziecka uchwalonej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 roku.

2. Ukazanie różnicy miedzy prawami dziecka a obowiązkami dziecka.

3. Przybliżenie bogatej tradycji Polski związanej z promowaniem praw dziecka, w tym sylwetek Janusza Korczaka, Stefanii Sempołowskiej i Ludwika Rajchmana.

4. Zaprezentowanie przykładów łamania praw dziecka w życiu codziennym.

5. Rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz kształcenie wrażliwości estetycznej.

III. Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z klas 4-8.

2. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonana pracę (bez pomocy rodziców).

3. Praca powinna być wykonana techniką dowolną na kartce formatu A4 lub A3.
            Technika wykonania pracy (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, tuszem,
            ołówkiem, piórem, grafika komputerowa itp.) jest dowolna. Dopuszcza się tylko prace płaskie
            wykonane na papierze technicznym lub typu brystol. Nie będą dopuszczane malowidła na
            szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby czy prace z plasteliny oraz prace, które posiadają elementy odstające i sypkie.

4. Udział w konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji zgłoszonej pracy.

5. Prace zgłoszone do Konkursu nie będą zwracane autorom. Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem na Organizatora prawa własności złożonych egzemplarzy prac.

6. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

• I kategoria – klasy 4-6

• II kategoria - klasy 7-8.

1. Ostateczny termin zgłaszania prac upływa dnia 17.11.2023 r., o godzinie 12:00.

2. Prace dostarczone po tym terminie lub wykonane niezgodnie z regulaminem nie będą oceniane.

3. Prace należy podpisać czytelnie z tyłu podając imię, nazwisko, klasę oraz nazwę szkoły. Podpisane prace należy osobiście dostarczyć do Szkoły Podstawowej nr 369 lub bezpośrednio do nauczycieli: Pani Darii Malepszak lub Pana Janusza Brodowskiego.

4. Do prac należy dołączyć kartę uczestnictwa, którą powinien podpisać
            rodzic lub osoba uprawniona do reprezentowania dziecka. Kartę uczestnictwa można odebrać u organizatorów konkursu.

IV. Postanowienia końcowe:

1. Zgłoszone prace będą zaprezentowane na parterze szkoły.

2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 20.11.2023r., czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

3. Każdy uczeń szkoły z klas IV – VIII w dniu 20.11.2023r. będzie mógł oddać jeden głos w kategorii wiekowej konkursu.

4. Laureaci konkursu otrzymają pochwałę wpisaną do dziennika Librus oraz symboliczne upominki.

5. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do nieprzyznania nagrody lub przyznania nagród równorzędnych.