• GRUDZIEŃ 2023

W dniu 14 grudnia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przekazaliśmy dla Hospicjum Domowego zebrane fundusze w kwocie 460 zł. Jest to nasze stała działalność, aby wspierać to dzieło pomocy osobom chorym i to nieuleczalnie. Hospicjum otacza opieką ok. 130 osób.

W tym samym dniu odwidzidziłysmy Fundację Dzieci Afryki i przekazaliśmy środki czyli 480 zł co pozwoli zrobić 10 paczek dla dzieci w Burundi.

7 grudnia, uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu JADŁODZIELNI przy ulicy Wergiliusza przy bazarku Wolumen. Główną inicjatorką była Pani Joanna Fabisiak założycielka Fundacji Świat Na Tak, klubów ośmiu wspaniałych. Ona właśnie powitała wszystkich wolontariuszy w Domu Kultury przy ulicy Andersena, skąd razem poszliśmy do JADŁODZIELNI, a tam było pierwsze zapełnienia lodówki produktami, które przynieśliśmy wolontariusze. Następnie poszliśmy w grupach do okolicznych sklepów i straganów rozdając im przygotowane przez Fundację ulotki.

Każdy może coś ofiarować lub wziąć, gdy tego potrzebuje z JADŁODZIELNI.

Zapraszamy do jej odwiedzania, tak by nic się nie zmarnowało, a raczej pomogło innym.

• LISTOPAD 2023

Szkolny Klub Wolontariusza zorganizował w dniach 22 i 23 listopada sprzedaż ciast własnego wypieku podczas zebrań z rodzicami. Celem akcji była zbiórka na rzecz domowego hospicjum działającego przy Placu Konfederacji na terenie Bielan oraz ludzi ubogich.

W dniach 24 i 25 listopada 54 uczniów naszej szkoły było wolontariuszami podczas świątecznej zbiórki żywności, której inicjatorem jest Fundacja Bank Żywności SOS. Zbiórka odbyła do się na terenie sklepu Auchan w Wola Parku. Nasi wolontariusze bardzo byli zaangażowani i otrzymali piękne rekomendacje.

• PAŹDZIERNIK 2023

7 października nasi uczniowie (52 osoby) byli wolontariuszami podczas PIKNIKU ekologicznego organizowanego przez naszą szkołę. Zadania wolontariuszy były przeróżne i uwzględniające ich zdolności. Tak np. prowadzili doświadczenia chemiczne , biologiczne, zajęcia plastyczne, sportowe, towarzyszyli młodszym dzieciom, rozdawali balony i cukierki „krówki”.

15 października 10 wolontariuszy uczestniczyło w zbiórce pieniędzy na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera stypendiami młodzież ubogą, a zdolną. Zbiórka odbywała się przy Placu Konfederacji. Następnie powtórzyliśmy ją  przy naszej szkole w dniach 22 i 24 października. Uzbieraliśmy kwotę 2488,86 zł.

• WRZESIEŃ  2023

Braliśmy udział w 6 ogólnopolskiej akcji charytatywnej KREDKOBRANIE organizowanej przez Fundację Ignatianum.

Zebraliśmy dwa duże kartony przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży mieszkających  na Kresach. Było 14 ofiarodawców z klas 4 cs, 5a, 5 cs, 6 a, 6 cs, 7 aj, & bj, 8j, którym serdecznie dziękujemy.